Moimi gośćmi były Emilia Wojciechowska i Grażyna Pawtel-Lorente
Zgodziła się odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy prowadzić biznes w stylu SLOW?
Emilia Wojciechowska to trenerka mentalna biznesów online, wspierająca głównie kobiety prowadzące własne firmy. Autorka podcastu "Niezarobiona Jestem Właśnie" oraz programów grupowych pomagających planować działania, stosować zasady biznesowe i pokonywać mentalne blokady.
Grażyna Pawtel-Lorente również wspiera kobiety w budowaniu spokojnych biznesów poprzez strategię i zmianę mindsetu. Uczy, jak upraszczać strategię biznesową, aby rzeczywiście była slow, w ramach swojego flagowego programu "Akademia Slow Business Online."
Naszą rozmowę możesz posłuchać 👇
lub obejrzeć 👇
Zanim przejdziemy do konkretów, musisz wiedzieć, że biznes w stylu slow to nie tempo pracy czy odhaczanie zadań, a raczej stan umysłu. Chodzi o pozbycie się presji, wiedzę, co jest dla nas dobre w danym momencie, oraz pozbycie się wyrzutów sumienia związanych z czasem poświęconym na biznes.
O co należy zadbać?
Ustalenie celu.
Zaplanowanie działań prowadzących do celu.
Określenie własnej definicji sukcesu.
Dostosowanie biznesu do swojego życia, a nie życia do biznesu.
Zdecydowanie nie. Slow oznacza działanie w swoim rytmie, bez oglądania się na tempo innych i bez ślepego podążania za sukcesami widocznymi w internecie.
Dla kogo jest prowadzenie biznesu w stylu slow?
Osób wysokowrażliwych.
Introwertyków.
Każdego, kto ma trudności z systematycznymi działaniami.
Jeśli nie planujesz swoich działań, będziesz działać chaotycznie i ciągle będziesz mieć wrażenie, że jest coś jeszcze do zrobienia.
Model slow odpowiada osobom, które mają pewne wyobrażenia o byciu przedsiębiorcą, ale nie pasują one do ich myślenia o sobie. Często narzucamy sobie cechy, które nie są nasze, i gdy ich nie spełniamy, spisujemy sukces na straty. Tymczasem model slow dostosowuje biznes do osoby, więc nie musisz stawać się kimś innym, aby prowadzić biznes.
Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz szukać odpowiedzi na zewnątrz! Wszystko, co musisz wiedzieć, jest już w tobie.
Trzy kroki do filtrowania działań w biznesie slow:
Poznaj siebie, zapisuj swoje reakcje i przemyślenia.
Testuj i sprawdzaj różne rozwiązania, nie odrzucaj ich z góry.
Wyciągaj wnioski zarówno z statystyk, jak i z emocji.
Sprawdzaj, jak czujesz się w różnych rytmach pracy. Jeśli maratony sprzedażowe nie są dla ciebie, szukaj innych rozwiązań i planuj zadania tak, by ich skutki były mało odczuwalne.
W jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego rozwoju w biznesie online!
Formuła: platforma subskrypcyjna - jak Netflix, tylko na wiedzy, którą tu zdobędziesz, możesz zarabiać
Jeśli marzysz o tym, aby pracować zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie i zarabiać na kompetencjach cyfrowych, ta przestrzeń jest stworzona właśnie dla Ciebie!
Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy chcesz podnieść swoje kompetencje na wyższy poziom – znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać się w świecie cyfrowym i biznesowym.
Korzystasz ze wsparcia w zakresie, w którym tego potrzebujesz - tak długo jak tego potrzebujesz. Ty decydujesz ile mojego wsparcia potrzebujesz!
Czekają na Ciebie:
Nagrania szkoleń z różnych obszarów: back office, social media, sprzedaż, podcasty, vlogi, blogi, strony internetowe, webinary, newslettery, e-booki.
Co miesiąc nowe szkolenie tematyczne - najbliższe we wrześniu o AI ;)
2 razy w miesiącu spotkania na Q&A (sobota i piatek) - na żywo
4 razy w miesiącu CoWorking - na żywo, wspólna praca i omawianie wyzwań (wtorki lub środy)
średnio w miesiącu widzimy się ok. 20 godzin ;)
Jesteśmy przyzwyczajeni, że musimy robić rzeczy, nawet jeśli nam nie pasują. Słuchamy autorytetów, które podają nam konkretne instrukcje. W biznesie szukamy autorytetów i czujemy presję, gdy każdy z nich mówi coś innego. Próbujemy nadążać za zmianami, nie zastanawiając się, czy to do nas pasuje.
Nasze „muszę” napędza strach przed utratą kontroli nad efektami. Warto zapytać siebie: dlaczego muszę to zrobić? Czy naprawdę muszę, czy boję się utraty kontroli?
Pamiętaj, że twoje „muszę” wpływa nie tylko na biznes, ale także na zdrowie fizyczne, psychiczne i relacje z najbliższymi. Czasem myślimy, że musimy zrobić więcej, by coś lepiej zadziałało, ale efekt może być odwrotny.
Myśl czasem o swoich zadaniach jak o czymś, co można przeliczyć. Przeliczaj zadania, sprawdzając, czy przybliżą cię do celu. Nie zapominaj o kosztach czasu i zdrowia.
Myślisz: „Slow? Mniej? To co, mam nie zarabiać?” Slow w biznesie to styl działania. Wybierasz go świadomie, realizując swój cel finansowy. Biznes slow dopasowuje się do twojego życia i wizji tego życia. Kluczowe jest ustalenie, czego naprawdę chcesz.
Jeśli twój cel finansowy jest wysoki, przemyśl, czy możesz:
Optymalizować procesy: przeanalizuj je pod kątem uproszczenia.
Automatyzować: sprawdź, czy sztuczna inteligencja może wesprzeć twoje procesy.
Delegować: poszukaj osób, z którymi łatwo współpracować, by rozluźnić napięty grafik.
Zachęcam cię do przesłuchania całej rozmowy z moimi rozmówczyniami, gdzie znajdziesz konkretne przykłady ilustrujące styl prowadzenia biznesu slow. Jeśli czujesz, że slow biznes jest dla ciebie, odwiedź stronę Nieradko.pl i skontaktuj się z moimi rozmówczyniami.
Mam wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Ci w skutecznym rozpoczęciu i skalowaniu działań w wirtualnej asyście.
Jeśli chcesz zobaczyć opinie o współpracy ze mną - kliknij tu.
OBM Elżbieta Nieradko NIP: 5213641211
ul. Żurawia 6/12, lok. 766, 00-503 Warszawa
e-mail: elzbieta@nieradko.pl | rozmowa telefoniczna
@2010 - 2024 Copyright by Elżbieta Nieradko