Pinterest manager
19/07/2024

Jak żyć w necie, żeby przeżyć?

Moim gościem była Kasia Aleszczyk.

W naszej rozmowie opowiedziała m.in. o tym, jak wygląda na co dzień jej współpraca z klientami przy tworzeniu stron internetowych.

 

Poznaj lepiej Kasię:

Kasia jest autorką książki i kursów dotyczących WordPressa i narzędzi online.

Jest też autorką i prowadzącą konferencji online „Jak żyć w necie?”.

Jest współorganizatorką WordUpów i WordCampów w Polsce.

Jest żoną i mamą zastępczą dla czworga nastolatków.

Współwłaścicielka dwóch najpiękniejszych kundli we wsi i papużki.

 

Naszą rozmowę możesz posłuchać 👇

lub obejrzeć   👇

Jak przygotować się do współpracy z osobą, która ma wykonać stronę internetową?

 

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz się przygotowywać. Ludzie, którzy do mnie trafiają wiedzą, że potrzebują strony, niekoniecznie znają się na jakichkolwiek technikaliach. W mojej gestii jest przeprowadzenie klienta przez ten proces.

 

Wiadomo, że do stron internetowych potrzebne są treści, potrzebne są grafiki, zdjęcia. W trakcie rozmowy o współpracy wychodzi, czy klient ma czas na ich przygotowanie. Jeśli nie, to zawsze to można zorganizować z moim wsparciem. W dobie czatu GPT mogę klientów trochę szerzej wesprzeć, m.in. w tworzeniu treści, o rzeczach, na których się nie znam, a oni sobie później ten tekst tylko redagują. Przychodzisz. Mówisz co potrzebujesz. A ja ogarniam jak ten proces będzie wyglądał i jak będziemy przez niego przechodzić.

 

Rzadko się zdarza, żeby osoba, która zajmuje się kwestiami technicznymi, w momencie kiedy nie ma czegoś od klienta, sama zaproponowała stworzenie jakichś treści czy grafik.

 

Najczęściej blokerem projektów ich kończenia, i dowożenia stron internetowych, jest brak treści od klienta. Zdarzało mi się niejednokrotnie, że klienci nie dosyłali treści w ogóle. Jeśli ja zaproponuję coś od siebie i klientowi się to spodoba, to i klient ma popchnięty projekt i ja mam skończone zlecenie.

W jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego rozwoju w biznesie online!

Zyskaj kompleksowe wsparcie!

Formuła: platforma subskrypcyjna  - jak Netflix, tylko na wiedzy, którą tu zdobędziesz, możesz zarabiać 

 

Jeśli marzysz o tym, aby pracować zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie i zarabiać na kompetencjach cyfrowych, ta przestrzeń jest stworzona właśnie dla Ciebie!

 

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy chcesz podnieść swoje kompetencje na wyższy poziom – znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać się w świecie cyfrowym i biznesowym.

 

Korzystasz ze wsparcia w zakresie, w którym tego potrzebujesz - tak długo jak tego potrzebujesz. Ty decydujesz ile mojego wsparcia potrzebujesz!

 

Czekają na Ciebie: 

 

 

 Nagrania szkoleń z różnych obszarów: back office, social media, sprzedaż, podcasty, vlogi, blogi, strony internetowe, webinary, newslettery, e-booki.

 

 

 Co miesiąc nowe szkolenie tematyczne - najbliższe we wrześniu o AI ;) 

 

 

 2 razy w miesiącu spotkania na Q&A (sobota i piatek) - na żywo

 

 

 4 razy w miesiącu CoWorking - na żywo, wspólna praca i omawianie wyzwań (wtorki lub środy)

 

 średnio w miesiącu widzimy się ok. 20 godzin ;) 

 

Kompetencje cyfrowe i biznesowe: Wirtualna Asysta

Doświadczenie w delegowaniu

 

Wspólnie z mężem robimy projekty, ale w pewnym momencie przestaliśmy się wyrabiać. Po jednym zleceniu, w którym nie byłam zadowolona ze współpracy, bardzo szybko wyleczyłam się z delegowania. Stwierdziłam, że być może rzeczywiście ktoś coś zrobi, ale chyba moja zasada życiowa, “jeżeli chcesz, żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam”, w moim przypadku sprawdza się bardziej niż delegowanie. Robię to co umiem, a to, czego nie umiem, nie robię.

 

Choć była jedna współpraca, z której jestem zadowolona. To była współpraca przy konferencji. Zleciłam komunikację w social mediach, ale osoba, której to zleciłam czuła konferencję, a ja wiedziałam, że jak ona to zrobi to zrobi to dobrze.

 

Współpraca z klientem, który nie chce sam się komunikować ze specjalistą i zleca to innej osobie w zespole.

 

Mam wpisany w umowie taki punkt, w którym zapisujemy kto jest osobą decyzyjną. Nauczyłam się tego po jednej współpracy, kiedy ustaliłam coś z jednym człowiekiem, a tydzień później przyszła pani z innego działu i się okazało, że teoretycznie zapłacone zlecenie, nie jest dokończone.

 

Przyszedł taki moment kiedy odkryłam, że to ja jestem prowadzącym projekt i współpracę. To jest dbanie o swój spokój, jeśli to ja prowadzę projekt, a nie, jeśli klient robi to co mu akurat przyjdzie do głowy.

 

Bardzo fajne jest takie nadanie struktury współpracy. Jeżeli ustalone są osoby decyzyjne i klient przysyła coś, co zaakceptował to później nie ma na kogo zepchnąć tej odpowiedzialności, musi ją przyjąć na siebie, i sam później czuje się pewniej w tej relacji z tobą w kolejnych etapach współpracy.

 

 

 

Chcesz zostać w kontakcie z Kasią?

Mam wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Ci w skutecznym rozpoczęciu i skalowaniu działań w wirtualnej asyście. 

Jeśli chcesz zobaczyć opinie o współpracy ze mną - kliknij tu. 

 

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną ofertę - kliknij tu.

Pakiet umów

Zaczynasz działać jako wirtualna asystentka i chcesz mieć sprawdzone dokumenty, które zabezpieczą Twoją współpracę z klientami? Zobacz ofertę.

Sprawdź

Zatrzymałaś się w miejscu i nie wiesz, co warto zrobić dalej? Umów się na konsultacje z mentorką wirtualnych asystentek.

Sprawdź

Zaczynasz działać jako wirtualna asystentka i chcesz mieć sprawdzone dokumenty, które zabezpieczą Twoją współpracę z klientami? Zobacz ofertę.

 

OBM Elżbieta Nieradko NIP: 5213641211

ul. Żurawia 6/12, lok. 766, 00-503 Warszawa

e-mail: elzbieta@nieradko.pl   |   rozmowa telefoniczna

 

 

@2010 - 2024 Copyright by Elżbieta Nieradko