Chcesz być na bieżąco - zapisz się do newslettera

.

Wróć do bloga

ostatnia aktualizacja: 

04 września 2019
Jakie korzyści niesie ze sobą prowadzenie bloga. Czy wirtualna asystentka powinna prowadzić blog?

Pytanie od osoby zainteresowanej wykonywaniem zawodu wirtualnej asystentki:

 

”Witam serdecznie,

[...]

4. Czy posiadanie bloga w jakiś sposób ułatwi dotarcie do potencjalnych Klientów?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę:)

Podziwiam i gratuluję sukcesów:)”

 

Na to, czy Ty powinnaś/ powinieneś pisać bloga firmowego niestety Ci nie odpowiem. Nie wiem. Wybacz. 

 

Mogę Ci powiedzieć, dlaczego ja prowadzę swojego bloga. A nawet dwa (i to na tej stronie).

 

Pierwszym moim blogiem jest ten, który czytasz, czyli „Zawód: VA” - i traktuję go jako pomoc, optymalizację swojego czasu pracy. Bardzo dużo osób pisze do mnie z pytaniami, więc odpowiedzi do co ciekawszych z nich, lub co częściej się powtarzających wrzucam też na blog, żeby mogło skorzystać więcej osób.

 

Drugim blogiem, który prowadzę, jest blog dla klientów „Strefa Klienta”. On z kolei pozwala mi na to, żeby klienci mogli mnie lepiej poznać. Mogę pokazać na nim co umiem i w czym mam doświadczenie. A co bardziej interesujące, mogę też przemycić pewne treści, i szerzyć wiedzę o zawodzie wirtualnej asystentki nie tylko wśród osób, które chcą nimi zostać. Oczywiście inaczej wtedy piszę, tłumaczę te same kwestie w zależności od tego, na którym blogu ma się ukazać dany artykuł.

 

Na moją stronę bardzo często trafiają ludzie z Google, którzy pierwszy raz słyszą o takim zawodzie, więc przez samo to, że zaspokoję od razu ich ciekawość kilkoma artykułami, a nie kilkoma frazesami - już odbiór jest inny, i jeśli wysyłają zapytanie to już z konkretami — nie muszę tłumaczyć czym dokładnie się zajmuje każdemu od nowa. A to wpływa na lepsze wykorzystanie moich roboczogodzin, czyli na czas, w którym faktycznie zarabiam.

 

Zatem dla mnie pisanie bloga nie tylko ma sens, ale ma wymierną wartość w postaci pozyskania konsultacji, które wykupują wirtualne asystentki, czy zainteresowania klientów współpracą ze mną.

 

 

 

 

Pozostańmy w kontakcie,

 

 

 

ps.

Szukasz wsparcia w skutecznym przekwalifikowaniu zawodowym do wirtualnej asysty?

Bezpłatne wsparcie znajdziesz w grupie na FB tylko dla WA. Oprócz moich nagrań i comiesięcznych live'ów spotkasz tam grono fantastycznych kobiet (choć mamy też paru „Rodzynków” wśród nas! ;) ), które dzielą się swoim doświadczeniem i dają ogrom wsparcia! ;)

Jeśli Twoje pytania wymagają indywidualnego podejścia i analizy sytuacji - zapoznaj się z moją ofertą spotkań indywidualnych i warsztatów grupowych.

 

Możesz też napisać bezpośrednio do mnie na elzbieta@nieradko.pl

TIPY: Czy posiadanie bloga w jakiś sposób ułatwi dotarcie do potencjalnych klientów?

 

OBM Elżbieta Nieradko NIP: 5213641211

ul. Żurawia 6/12, lok. 766, 00-503 Warszawa

e-mail: elzbieta@nieradko.pl   |   rozmowa telefoniczna

 

 

@2010 - 2024 Copyright by Elżbieta Nieradko