Pinterest manager
12/07/2024

Jak wykonawca wspiera i „opiekuje się” swoimi klientami? 

Moim gościem była Paulina Kulpińska.

Z Pauliną rozmawiałyśmy o tym, na czym polega współpraca z montażystką produktów online. Opowiedziała również jak wyglądała jej droga zawodowa oraz wspomniała o ważnym aspekcie biznesu jakim jest delegowanie zadań.

Poznaj lepiej Paulinę:

Montażystka wiedzy i myśli, zajmuje się montażem audio i wideo - specjalizuje w postprodukcji kursów online i podkastów. Autorka procesów nagrywania audio i wideo oraz harmonogramów nagrań. Paulina zajmuję się montażem od 3 lat.

 

Naszą rozmowę możesz posłuchać 👇

lub obejrzeć   👇

Kroki jakie należy podjąć przed rozpoczęciem współpracy z montażystą.

 

Najważniejsze to sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania względem produktu finalnego. Zastanowienie się czy projekt ma mieć formę podcastu czy wideocastu. Czy są części, które stworzymy samodzielnie np. intro i outro czy powierzymy całość montażyście.

 

Ważny jest również aspekt wizualny produktu tzn. czy chcemy udostępnić nasz wizerunek czy może chcemy, aby widoczna była sama prezentacja i treść. 

 

Należy pamiętać, że etap przed rozpoczęciem współpracy jest kluczowy w procesie tworzenia projektu. Nie krępuj się mówić o wszystkich swoich pomysłach i nie martw się… montażysta również zadaje pytania i zadba o to, aby wszystkie punkty projektu zostały omówione i zrealizowane zgodnie z Twoim zamysłem i wizją.

 

Zmiana specjalizacji i przekwalifikowanie w pracy online.

 

Tak, rozwój i zmiana specjalizacji w działalności online są jak najbardziej możliwe. Biorąc za przykład bohaterkę naszego wywiadu, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to łatwiejsze niż przejście z etatu na pracę online. Odejście z pracy stacjonarnej, pracy w godzinach 9:00-17:00 niejednokrotnie wymaga od nas przywyknięcia do nowych, innych realiów pracy. Nie tylko nauka nowych umiejętności ale i pierwsze próby zdobycia klientów i zaistnienia w sieci mogą niejednej osobie przysporzyć zmartwień. 

 

Co innego w przypadku gdy mamy już zbudowaną swoją markę online, rozpoznawalność i bazę klientów. Będąc obecnym w sieci i decydując się na przekwalifikowanie możemy liczyć na polecenia i zlecenia z nowego obszaru działalności. 

Program Edukacyjny - Wirtualna Asysta z certyfikatem MEiN

Sprawdzam szczegóły

Sprawdź szczegóły, jeśli:

 

👉 chcesz wrócić do aktywności zawodowej po przerwie, ale szukasz większej elastyczności niż praca na etacie,

👉 zaczynasz karierę zawodową lub planujesz się przebranżowić,

👉 chcesz zdobyć umiejętności i kompetencje potrzebne do wspierania innych przedsiębiorców,

👉 działasz już w wirtualnej asyście, ale czujesz, że nie wykorzystujesz całego potencjału tego nowego zawodu,

👉 masz świadomość potrzeby ciągłego rozwoju i samodoskonalenia, gdyż jest to bardzo dynamicznie zmieniający się obszar,

👉 nie chcesz tracić czasu i swojej energii na długie dojazdy,

Szkolenie, które pozwoli Ci wystartować jako wirtualna asystentka

Delegowanie zadań w pracy montażysty.

 

Jak najbardziej, jako ekspertka w dziedzinie postprodukcji działająca online Paulina dba o to, aby jej profile w Social Mediach i strona www wyglądały profesjonalnie pod względem wizualnym, merytorycznym i przyciągały klientów. To właśnie tworzenie grafik i tekstów z chęcią powierza osobom, które na co dzień wspierają przedsiębiorców w tym zakresie. Jednak decyzja o delegowaniu podejmowała stopniowo zrozumiawszy, że nie każde zadanie i czynność musimy wykonywać samemu i nie we wszystkim musimy być profesjonalistami. Ważne również jest znalezienie odpowiedniej osoby, która rozumie nasze plany i wizje, i której ufamy. Zaufanie odgrywa bardzo istotną rolę w powierzeniu realizacji zadań inne osobie, uwalnia nas od potrzeby nadmiernej kontroli i wtrącania się w proces tworzenia.

 

Decyzja o delegowaniu zadań/ zadania a znalezienie do tego odpowiedniej osoby.

 

Paulina osobę, z którą współpracuje znała prywatnie, co bardzo ułatwiło jej podjęcie decyzji o delegowaniu. Jednakże w poszukiwaniach skutecznie sprawdzają się polecenia. Sprawdzone osoby, których wyniki działań i opinie o ich pracy znamy są dobrym celem naszych poszukiwań.

 

Współpraca montażysty w projekcie zespołowym. 

 

Podejmując współpracę z klientem i dołączając do jego zespołu zazwyczaj montażysta zajmuję się swoją dziedziną czyli montażem. Każda osoba w projekcie odpowiedzialna jest za inny jego aspekt, są osoby od tworzenia grafik, pisania tekstów itp. W takiej współpracy należy dopasować obróbkę materiału do klienta, użyć kolorów jego marki, logo, przygotowanych ściśle do produktu okładek i grafik. Dołączając do zespołu nie krępujmy się prosić o dostarczenie przez klienta procedur wykonania określonego zadania lub przesłania materiału niezbędnego do jego realizacji. Zazwyczaj nasze prośby spotkają się z pozytywnym odzewem. 

Chcesz zostać w kontakcie z Pauliną?

Mam wiedzę i doświadczenie, aby pomóc Ci w skutecznym rozpoczęciu i skalowaniu działań w wirtualnej asyście. 

Jeśli chcesz zobaczyć opinie o współpracy ze mną - kliknij tu. 

 

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną ofertę - kliknij tu.

Pakiet umów

Zaczynasz działać jako wirtualna asystentka i chcesz mieć sprawdzone dokumenty, które zabezpieczą Twoją współpracę z klientami? Zobacz ofertę.

Sprawdź

Zatrzymałaś się w miejscu i nie wiesz, co warto zrobić dalej? Umów się na konsultacje z mentorką wirtualnych asystentek.

Sprawdź

Zaczynasz działać jako wirtualna asystentka i chcesz mieć sprawdzone dokumenty, które zabezpieczą Twoją współpracę z klientami? Zobacz ofertę.

 

OBM Elżbieta Nieradko NIP: 5213641211

ul. Żurawia 6/12, lok. 766, 00-503 Warszawa

e-mail: elzbieta@nieradko.pl   |   rozmowa telefoniczna

 

 

@2010 - 2024 Copyright by Elżbieta Nieradko