13 listopada 2018
Współpraca z wirtualną asystentką jest specyficzna. Osoba ta powinna posiadać
07 listopada 2018
Bardzo częstym pytaniem, które zadają przedsiębiorcy jest “w czym mi
31 października 2018
Jeśli rozliczasz się z klientem na podstawie przepracowanych roboczogodzin, to

Stawiam Ci kawę i ciacho :) 

Jeśli rozliczasz się z klientem na podstawie przepracowanych roboczogodzin, to wcześniej czy później dostaniesz takie pytanie - mniej lub bardziej bezpośrednie:

 - Jak sprawdzę ile to Pani czasu faktycznie zajęło?

 - Ja robię takie zadanie w X minut (godzin), dlaczego Pani robi to dłużej?

 - Skąd mam wiedzieć, czy w czasie, który Pani twierdzi, że pracowała nad moimi zadaniami, nie przeglądała Pani facebooka?

 

Wiem. Sytuacje wyglądają na przejaskrawione.

Tak. Możesz odpowiedzieć, że jak nie ma zaufania to i tak współpraca się nie będzie układała i nie ma co sobie głowy zawracać.

 


Ale wiem też, że przegrałam kilka ciekawych współprac, ponieważ mój ówczesny system raportowania nie zapewniał klientowi wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Co to znaczy? Klienci naprawdę rzadko kiedy sprawdzają ile czasu przeznaczam na zadania, ale lubią mieć taką możliwość. To trochę jak ze sprzedażą i kupowaniem, nikt nie lubi jak mu się coś sprzedaje, ale lubi kupować. 


 

Time tracking i raportowanie z użyciem profesjonalengo programu, których na rynku jest kilkadziesiat, daje klientowi większą pewność, że systemu nie oszukam. Zegarek to tylko zegarek. Możesz w tabelce z raportem wpisać prawdziwą wartość, albo nie. Tu jesteś sam na sam ze swoją uczciwością. A klient na zaufanie bierze prawidłowość Twoich raportów.

 

Ja poszłam o krok dalej. Szukałam programu, który będzie mi nagrywał to, co się dzieje na monitorze, od momentu kliknięcia start w time tracker-ze, do kliknięcia stop. Takiego nie znalazłam. Pewnie jeszcze go nikt nie stworzył. Ale znalazłam time tracker:

- który robi pront screany w losowych momentach (3 zdjęcia/ 10 minut),

- mogę podłaczyć klienta pod jego projekt i on na bieżąco może sprawdzać co robię i jaka jest moja produktywność w tym czasie (prawie jak w asanie czy trello),

- mam kilku klientów i każdego z nich mogę podłączyć pod jego projekty. Klient A nie widzi projektów klienta B - to dla mnie priorytet,

- mogę ustawić powiadomienia, gdy klient zbliża się do końca opłaconego pakietu roboczogodzin, czy ryczatłu miesięcznego. A jeśli klient jest dodany do tego projektu, to on też otrzymuje mailem to powiadomienie.

-przy każdym projekcie mogę wpisać, jaką mam w nim stawkę i w raporcie automatycznie wyliczane jest moje wynagrodzenie. Nie muszę ręcznie liczyć o jaką kwotę klient przekroczył opłacony pakiet.

- mogę podłączyć pod projekty również członków zespołu i sprawdzać ich produktywność, wyliczać ich wynagrodzenie.

 

Bardzo dużą zaletą jest koszt - to jedynie 35 zł brutto/ miesiąc (9$/mieś), mniej niż moja stawka godzinowa.

 

Na nagraniu omawiam najważniejsze funkcje programu.

 


Zobacz i przetestuj aplikację już dziś: https://goo.gl/gSscDJ

Hubstaff, to nie tylko program do śledzenia czasu pracy. To aplikacja, która pozwala zyskać zaufanie klienta już na początku współpracy :)

 

 

 

 

W grupie na FB, którą współprowadzę, organizujemy cykliczne spotkania - telekonferencje - w których rozmawiamy o wirtualnej asyście pod kątem tematów, które podają nam osoby zastanawiające się nad współpracą z VA. Serdecznie zapraszam: Wirtualna Asystentka - grupa dla osób chcących rozpocząć współpracę z VA

Uprzedzam - zatwierdzamy tylko zgłoszenia osób, które wypełniły ankietę.

 

 

Dziękuję za Twój czas,

 

Ela Nieradko

 

 

Napisz do mnie, jeśli potrzebujesz wsparcia.

 

 

 

 

Jeśli rozliczasz się z klientem na godziny...

31 października 2018

STREFA KLIENTA