O mocnych stronach Gallupa i jego zastosowaniu między innymi w kierowaniu swoim rozwojem osobistym i budowaniu efektywnych zespołów pisałam już tu: "Pozwól, że przedstawię Ci... Gallupa".  

 

Najwyższy czas zatem odsłonić rąbka tajemnicy i zdradzić, które mocne strony są moją domeną i w jaki sposób wspierają mnie w moich działaniach biznesowych i prywatnych. Coach mocnych stron moją pierwsza piątkę ujął zwięźle i krótko... bardzo krótko: 

 

"Nawiązujesz bliskie relacje, wspierasz w rozwoju, lubisz się uczyć, organizujesz i jesteś odpowiedzialna."

 

W sumie mogłabym na tym zakończyć wpis. :)  Jedno zdanie odzwierciedla całą moją osobowość i moje umiejętności miękkie. Ale obiecałam Ci więcej i słowa dotrzymam.

 

 

1. Relator, czyli osoba łatwo nawiązująca relacje i stosunkowo szybko zmniejszająca dystans pomiędzy sobą a zleceniodawcami, współpracownikami, czy zleceniobiorcami. Po nawiązaniu się wstępnej relacji celowo (nawet z premedytacją :) ) dążę do zmniejszenia dystansu i pogłębienia tej relacji. Możliwość zrozumienia intencji i powodów działania innych ludzi, szczerość i relacje przyjacielskie, to jest to co napędza mnie do jeszcze efektywniejszego i skuteczniejszego działania. Instynktownie wyczuwam czy powstająca relacja jest prawdziwa, czy udawana. ;) Gdy już poznam sposób myślenia i działania swoich współpracowników i zleceniodawców, potrafię niezrozumiałe instrukcje, procesy, czy procedury przełożyć na język przystępny dla każdego. 

 

2. Learner to osoba, która lubi się uczyć. I nie chodzi tu o zdobywanie kolejnych certyfikatów, a nauczenie się, wypracowanie konkretnych umiejętności, najlepiej w jak najkrótszym czasie. :) Wielką satysfakcję daje mi podróż od ignorancji do kompetencji w dziedzinie, w której akurat chcę się rozwijać. Uwielbiam dynamiczne środowiska pracy, realizowanie projektów, w których wymaga się ode mnie, abym dowiedziała się jak najwięcej o nowym temacie, w krótkim okresie czasu, a następnie przechodziła do nowego projektu. 

 

3. Responsibility, czyli odpowiedzialność. Biorę odpowiedzialność, za wszystko w co się angażuję, niezależnie od wagi przedsięwzięcia. Świadomość odpowiedzialności za wykonywane działania i ich rezultat jest motorem, który napędza moje działania i bez którego nie jestem w stanie efektywnie współpracować. We współpracach szukam tych, w których będę mogła być całkowicie odpowiedzialna za sukces lub porażkę projektów. Dobrze czuję się, gdy mam wolność w wykonywaniu zadań i jestem rozliczana z końcowych efektów projektu. :)

 

4. Arranger - organizator. Jestem jak dyrygent, kiedy staję przed skomplikowaną sytuacją, na którą ma wpływ wiele czynników. Wielką satysfakcję sprawia mi zarządzanie wszystkimi zmiennymi, układanie ich i dopasowywanie schematu, aż zyskam pewność, że ustawiłam się w możliwie najbardziej produktywnej konfiguracji. Ludzie, z którymi pracuję często pytają mnie dlaczego co jakiś czas odkładam na półkę dobrze ułożone plany na korzyść nowych konfiguracji? Za każdym razem wyjaśniam, że moje priorytety są te same, ale ciągle szukam nowych sposobów ich realizacji. Zawsze może istnieć lepszy sposób na efektywniejsze wykorzystanie posiadanych zasobów. To taka moja efektywna elastyczność. :)  

 

5. Developer to umiejętność rozwijania innych. A oznacza to nic innego jak to, że uważam, iż każdy człowiek ma ogromny potencjał i nigdy nie jest do końca ukształtowany. Zawsze może się rozwijać, wychodzić poza swoje strefy komfortu i ma przed sobą wiele, różnorakich, możliwości. Może pójść w którą stronę chce i w każdym momencie zmienić kierunek, jeśli tylko tego zechce. Kiedy wchodzę w relacje z innymi ludźmi, moim celem staje się pomoc im osiągnąć sukces. Sukcesy ludzi, których wspieram, są dla mnie siłą napędową do jeszcze lepszej i intensywniejszej pracy dla nich i z nimi. 

 

 

 

Każdy z nas ma niepowtarzalną kombinację talentów, których poznanie może wyklarować ścieżkę rozwoju i osiągania sukcesów. Jeśli chcesz poznać swoje umiejętności zajrzyj tutaj.

 

 

 

 

Sukcesów,

 

 

 

 

 

Elżbieta Nieradko
5 pierwszych - uniwersalnych - talentów VA
16 listopada 2016